CO JSOU SAMOLEPÍCI TAPETY ?

Samolepící tapety jsou samolepky, které jsou vyrobeny ze speciálního vinylu. Do vinylu se pomoci speciálního ploteru vyřezává potřebný tvar. Nepotřebná část se odstraní a zůstane námi požadovaný tvar. Po tomto procesu se na vyřezaný vinyl nalepi tzv. přenosová fólie, která slouží k tomu, aby si tapeta zachovala požadovaný tvar.

Jak samolepící tapetu nalepit ?

Jak jsem již zmiňoval dříve, tak samolepící tapeta je umístěna na přenosové fólii a připravená k aplikaci. Samotná aplikace samolepky na zeď není nijak složitá. Nejdříve si musíme připravit zeď, na kterou budeme samolepku lepit, a to tak, že ji lehce přejedeme smetáčkem. Tím se odstraní volné nečistoty jako je prach aj. Samolepku potom přiložíme a najdeme pro ni nejvhodnější místo, odstraníme podkladový papír. Samolepku přilepíme i s přenosovou folií na zeď a prstem objedeme ještě hrany motivu, aby tapeta dokonale přilnula ke zdi. Následně postupně začneme odlepovat přenosovou fólii. Velmi důležitou věcí je to, abychom přenosovou fólii odstraňovali pod ostrým úhlem ! To znamená jakoby tahem směrem dolů, nikoli od zdi. Pokud tuhle podmínku nedodržíme, tak se nám bude samolepka odlepovat od zdi, nebo v horším případě nám bude strhávat přímo nátěr na zdi. Přestože dodržíte ostrý úhel se může stat, že se vám kousek samolepky od zdi odlepí. V tomto případě stačí se kousek vrátit a proces opakovat nebo přímo samolepku přidržet prsty. Pokud vše dodržíte, měli byste vidět krásný motiv na své zdi.

Kam všude samolepící tapetu mohu nalepit ?

Na samolepce je nanesené speciální flexibilní nezasychající lepidlo s vysokou přilnavostí, které nám umožňuje samolepku přilepit kamkoli. Od klasické zdi, přes obklady, po stěny sprchových koutů. Vinyl a lepidlo je voděodolné a omyvatelné, takže samolepku můžete bez problémů nalepit např. na stěny sprchového koutu.

Mohu samolepku odlepit a nelepit na jiné místo ?

Jak bylo řečeno, na vinylu je nanesené speciální flexibilní lepidlo, které nezasychá. To nám umožňuje samolepku při kvalitním podkladu odlepit a nalepit na jiné místo.

Jsou vhodné tyto samolepky i na auto ?

Tento druh vinylu není na automobily moc vhodný. Na automobily se používá jiný druh fólie než na zeď, který taktéž máme skladem.. Stačí nás emailem kontaktovat a uděláme vám potřebný tvar i na váš automobil.